Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

XVI ŚWIĘTOKRZYSKI RAJD PIELGRZYMKOWY

Strona główna » Aktualności » XVI ŚWIĘTOKRZYSKI RAJD PIELGRZYMKOWY

wielkość tekstu: A | A | A

W strugach deszczu wędrowali czternastoma trasami  uczestnicy XVI Rajdu Pielgrzymkowego. W tym roku towarzyszyło im hasło: „W Krzyżu miłości nauka”. W tegorocznej edycji w sumie wędrowało 4065 uczestników: dzieci, młodzież i starsi. Wśród nich m.in. Rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. Stanisław Adamczak.

Wszyscy uczestnicy Rajdu spotkali się na Świętym Krzyżu. Kulminacyjnym punktem wspólnego wędrowania była Msza święta celebrowana w świętokrzyskiej bazylice. Przewodniczył jej senior Kościoła Kieleckiego bp Kazimierz Ryczan. Obecni byli także ordynariusz kielecki bp Jan Piotrowski oraz bp Marian Florczyk, biskup pomocniczy z Kielc. Koncelebrowało z księżmi biskupami blisko 50 kapłanów.
Homilię wygłosił pasterz Kościoła Kieleckiego bp Jan Piotrowski. W swoim słowie przypomniał zebranym pątnikom o tajemnicy Krzyża: Mimo niesprzyjającej pogody wielu z Was wybrało się na XVI Rajd Pielgrzymkowy. Dziś jesteście wielką rzeką pielgrzymów zdążających do tego sanktuarium, aby tutaj na nowo odkryć czym jest krzyż Jezusa Chrystusa. Przybyliście kolejny raz na świętą górę, aby umocnić i ożywić swoją wiarę. To właśnie Chrystus i Jego krzyż przypomina nam, że Bóg jest niezmierzony w swojej miłości. Bóg zawsze jest po stronie człowieka, On miłosierny i przebaczający. A gdy patrzymy na krzyż, widzimy, że miłosierdzie przybiera kształt ofiary. W ten sposób miłość odkupieńcza Boga sięga każdego serca. Tylko ten może pojąć i zrozumieć krzyż Chrystusa, kto rozumie, że Bóg jest miłością. Dziś każdego z nas, Jezus Chrystus zaprasza, abyśmy nie tylko nieśli krzyż, ale odkrywali owoce krzyża i nimi się karmili. Drzewo krzyża przynosi życie, daje światło na drodze prowadzącej do raju. Trwać przy krzyżu – to pozwolić, by miłość Boga objęła nas i doprowadziła nas do odkupienia. Tak w tym znaku jest źródło ufności i nadziei dla każdego z nas. Czyńmy ten znak na sobie każdego ranka, gdy wstajemy i wieczorem, gdy idziemy spać. Czy krzyż noszę na sobie? Krzyż i ukrzyżowany na nim Chrystus to znak zbawienia. Krzyż bez Chrystusa będzie nic nieznaczącym kawałkiem drzewa lub ekstrawagancką ozdobą. Wspólnota Kościoła jest niewygodna dla tych, którzy nie rozumieją krzyża. Chcemy prosić tutaj na Świętym Krzyżu, aby krzyż Chrystusa nie zniknął z horyzontu naszego życia. Z Maryją, Matką Bolesną idźmy pod krzyż – zachęcał hierarcha.
Przed zakończeniem Mszy świętej komandor rajdu Mirosław Kubik złożył raport, w którym podał m.in., że w tegorocznej edycji rajdu uczestniczyło 50 kleryków WSD z Kielc, 15 sióstr zakonnych, 109 kapłanów, 295 opiekunów świeckich, 95 przewodników z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Radomia i Sandomierza. Wśród uczestników rajdu była grupa rowerowa licząca 120 osób na czele z bp Marianem Florczykiem. Najliczniejsza grupa wędrowała z Bielin – 992 osoby. W najdłuższej trasie z Kielc wędrowało 17 osób. W sumie 4065 osób!
Celem dorocznego rajdu jest pokłon relikwiom Drzewa Krzyża Świętego, a w tym roku także duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie, inauguracja obchodów 25 – lecia pobytu na Ziemi Świętokrzyskiej św. Jana Pawła II oraz dziękczynienie za 50 lat działalności Politechniki Świętokrzyskiej. Pomysłodawcą rajdu był prze 16 laty bp Kazimierz Ryczan, obecnie emerytowany biskup kielecki.
 

26

WRZ

2015

1982

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.