Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

ZŁOTY JUBILEUSZ OJCA STANISŁAWA...

Strona główna » Aktualności » ZŁOTY JUBILEUSZ OJCA STANISŁAWA...

wielkość tekstu: A | A | A

W dzisiejszą niedzielę w naszej wspólnocie świętokrzyskiej dziękowaliśmy Panu Bogu za dar osoby i posługi naszego współbrata o. Stanisława Jankowicza OMI, pochodzącego rodem z parafii Pawłów z miejscowości Dąbrowa. 

Wraz z zaproszonymi kapłanami oraz z najbliższą rodziną Jubilata oraz z przyjaciółmi i znajomymi dziękowaliśmy przez wstawiennictwo Maryi Niepokalanej i św. Eugeniusza de Mazenoda, założyciela Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej za 50. lat życia zakonnego, oblackiego o. Stanisława. Ojciec Jubilat przez 37. lat życia zakonnego pracował na misjach w Kamerunie. Pełnił tam wiele funkcji m.in. był przełożonym delegatury, proboszczem i formatorem. Obecnie jest superiorem wspólnoty oblackiej w Lublinie.
Uroczystej sumie o godz. 11.30 przewodniczył o. Stanisław, który także wygłosił okolicznościową homilię. Wśród kapłanów koncelebrujących obecni byli krajanie Jubilata: o. Marian Puchała OMI – Wikariusz Prowincjalny Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, ks. Adam Orczyk oraz kompan z pracy misyjnej w Kamerunie o. Wojciech Kowalewski OMI.
Jubilat w homilii nawiązał do proklamowanej w dzisiejszą niedzielę Ewangelii, zachęcając zebranych licznie wiernych do tego, aby umieli patrzeć oczyma Pana Jezusa na rzeczywistość otaczającego świata i braci żyjących obok: Prośmy dziś w pokornej modlitwie oto, abyśmy potrafili patrzeć tak jak Jezus z miłością i zrozumieniem. Niech nasze wyznawanie wiary w Jezusa nie będzie sformalizowane, ale niech będzie autentycznym świadectwem spotkania osobowego Boga, naszego Stwórcy i Odkupiciela – zachęcał Jubilat.
W drugiej części homilii mówił o powołaniu i życiu zakonnym: Powołanie do życia zakonnego to wielki dar od Boga. Nie można go kupić. To sam Bóg obdarowuje człowieka tym skarbem. To także zadanie dla nas, by nie sprzeniewierzyć się temu darowi. Dziękuję dzisiaj Panu Bogu za moje powołanie i życie oblackie. Dziękuję za moich rodziców, bliskich, przyjaciół i tych, dzięki którym mogłem trwać i doczekać dzisiejszego dnia. Przez te wszystkie lata służby i posługi Bogu i ludziom były radości ale i porażki. Dziś wiem, że dzięki łasce Bożej, opiece Niepokalanej, św. Eugeniuszowi, zgiętym kolanom na modlitwie w blasku wiecznej lampki, przeżyłem niejedną próbę, zwątpienie. Bogu niech będą dzięki za wielkie rzeczy jakie dokonał w moim życiu.
Po modlitwie po Komunii świętej życzenia Jubilatowi złożył o. Wikariusz prowincjalny Marian Puchała OMI, Pani Barbara Zielińska – sołtys i przedstawicielka mieszkańców wsi Huta Szklana, Przyjaciele Misji Oblackich, Matki Różańcowe z Huty Szklanej, Nowicjusze oraz przyjaciele i rodzina ojca Stanisława. Na koniec wzruszonym i drżącym głosem dziękował wszystkim Czcigodny Jubilat poczym udzielił błogosławieństwa relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Następnie współbracia oblaci, zaproszeni goście, rodzina i przyjaciele udali się do klasztornego refektarza by przy wspólnym stole wraz z Jubilatem przeżywać radość wspólnoty…
 

30

SIE

2015

2308

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.