Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PĄTNICY Z LUBLINA NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » PĄTNICY Z LUBLINA NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

Każdego roku 8. sierpnia gościmy pątników Pieszej Pielgrzymki Lubelskiej na Jasną Górę. Blisko 2,5 tys. pątników przybyło dziś do naszego sanktuarium, aby w blasku relikwii Chrystusowego Krzyża zawierzać na świętej górze intencje, z którymi podążają do Jasnogórskiej Pani. Dziś podczas wędrówki na Święty Krzyż pątnicy szczególną czcią otaczają Krzyż – dumy i zbawienia, znak chwały i odkupienia. Dla pątników Święty Krzyż jest w połowie drogi do Częstochowy.

W tym roku ze względu na towarzyszące upały Msza święta była celebrowana w bazylice mniejszej. Przewodniczył jej Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski ks. biskup Artur Miziński. Wraz z księdzem biskupem celebrowało Mszę świętą ponad 50. kapłanów a wśród nich m.in. o. superior Zygfryd Wiecha OMI, przełożony wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu.
Msza święta rozpoczęła się od pozdrowienia i powitania, które skierował ks. Mirosław Ładniak – dyrektor pielgrzymki oraz o. superior Zygfryd Wiecha OMI.
Ksiądz biskup w homilii wygłoszonej do pątników mówił o mądrości Ewangelii, o mądrości Krzyża i o wierze. Kochani Pielgrzymi podążający do tronu naszej Pani i Królowej w wizerunku Jasnogórskim! Wszystkim nam towarzyszą słowa hasła roku duszpasterskiego „ Wierzcie w Ewangelię”. Trzeba nam nawet na pątniczym szlaku wracać także do myśli zapisanych na kartach Chrystusowej Ewangelii. Trzeba nam Wierzyć i żyć Ewangelią w codziennym życiu. Ona jest Dobrą Nowiną o miłości Boga do człowieka, do nas. Ona przypomina nam o miłości Chrystusa, która w pełni objawiła się na drzewie Krzyża. Przez krzyż idziemy do Królestwa Bożego. To Królestwo realizuje się tu na ziemi w nas. Poprzez nasze życie mamy głosić idee tego królestwa, ale przede wszystkim być przedłużeniem miłości Boga. Świat i niejednokrotnie my zapominamy o tym, zapominamy by razem z Jezusem w mocy Ducha Świętego budować Boży świat. Zachęca nas do tego także papież Franciszek w swojej encyklice Laudato si – budujmy razem nasz wspólny dom. Nie zrażajmy się tymi, którzy krytykują Kościół określając go zaściankowym, średniowiecznym. My głośmy tą samą Dobrą Nowinę, która dotarła na nasze ziemie polskie  blisko 1050. lat temu. Nie możemy zapomnieć o naszych korzeniach, o naszej historii, bo tak chcą inni. W błędzie są ci, którzy mówią, że Kościół hierarchiczny nie ma prawa mówić o tym, co Boże. Kościół jest wezwany przez Chrystusa by stać na straży także zasad moralnych. Biskupi i kapłani są wezwani to tego, by poddawać ocenie moralnej życie tych, którym posługują i za których odpowiadają przed Bogiem.   Jesteśmy odpowiedzialni by dobro otrzymane zachować w tym polskim i europejskim domu. Idźmy jako ci, którzy naprawdę uwierzyli tzn. naprawdę zmienili swoją perspektywę życia – dla Boga dla Królestwa Niebieskiego. Tak układać swe życie by służyło Zbawieniu. Pamiętajmy, że Bóg kocha nas tak bardzo mocna. O tym przypomina nam to najstarsze polskie sanktuarium – Święty Krzyż. Tutaj Jezus zapewnia nas – odwagi nie jesteś sam w dźwiganiu twego krzyża – mówił hierarcha.
Na zakończanie w obecności wszystkich pątników biskup pobłogosławił narzeczonych Beatę i Michała, którzy przygotowują się do sakramentu małżeństwa. Następnie relikwiami Drzewa Krzyża Świętego udzielił błogosławieństwa. Wzruszającym momentem była chwila, kiedy pątnicy – z wielkim przejęciem i wzruszeniem całowali relikwie Krzyża.

08

SIE

2015

2592

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 9

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.