Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

DOROCZNA PIELGRZYMKA PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH

Strona główna » Aktualności » DOROCZNA PIELGRZYMKA PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH

wielkość tekstu: A | A | A

Każdego roku z początkiem czerwca gościmy w progach naszego sanktuarium i klasztoru wyjątkowych pielgrzymów Przyjaciół Misji Oblackich. To wielka rzesza ludzi, którzy każdego dnia modlitwą, cierpieniem i darami serca wspierają misyjną działalność Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W niedzielę, 7 czerwca br., na zaproszenie do udziału w dorocznej pielgrzymce odpowiedziało kilkuset Przyjaciół z regionu świętokrzyskiego. Z wielką radością gościliśmy także Przyjaciół Misji z naszej oblackiej parafii z Katowic, którzy przybyli z o. Markiem Swatem, swoim opiekunem, który przed laty pracował jako misjonarz w Pakistanie.

Gościliśmy także ojca Mariana Lisa OMI, dyrektora Prokury Misyjnej z Poznania oraz ojca Rafała Strzyżewksiego OMI, który pracuje na Ukrainie. O. Rafał przez cały dzień głosił kazania, w których przybliżył nam posługę Oblatów w ogarniętej wojną Ukrainie: Kochani Pielgrzymi, Przyjaciele Misji Oblackich! Wiecie, że jako Oblaci naszą posługę duszpasterską pełnimy na całym świecie. Jesteśmy w Kandzie, Afryce, na Madagaskarze, w Ameryce Południowej. Posługujemy także w Turkmenistanie, Rosji, na Syberii, w Białorusi oraz na Ukrainie. Jako Oblaci obok pracy duszpasterskiej w parafiach jesteśmy odpowiedzialni na Ukrainie m.in za prowadzenie telewizji katolickiej. Dzięki pracy naszych współbraci działa także na Ukrainie radio Maryja. Dzięki temu możemy głosić Chrystusa i Jego Ewangelię szerzej, dalej, nie tylko w kościele, kaplicach. Docieramy z orędziem Ewangelii poprzez media. Dziś ludzie na Ukrainie potrzebują przede wszystkim nadziei i umocnienia, potrzebuja naszej bliskości i konkretnej pomocy. Jako kapłani i bracia na miarę naszych możliwości i dzięki wielkiej pomocy materialnej jaka płynie z Polski, możemy tym ludziom pomagać, w tych jakże trudnych chwilach zawieruchy wojennej. Oblicze wojny, to dowód na to, co może zrobić człowiek, w którego życiu nie ma Boga, nie ma Przykazań. Rodzi się wtedy w nim nienawiść, podejżliwość, chęć odwetu, walki. Ludzie młodzi, szczególnie młodzi mężczyźni są wcielani do armii. Muszą zostawić swoje rodziny: żony, dzieci... swoich najbliższych... dziś będąc na Świętym Krzyżu, pragnę podziękować za modlitwę, za cierpienia ofiarowane w intencji narodu ukraińskiego; dziekuję za każdy wdowi grosz, który pomaga nam Oblatom trwać z ludźmi na Ukrainie - mówił o. Rafał.

Po uroczystej sumie nasi Przyjaciele zostali zaproszeni do klasztornego refektarza i jadłodajni na wspólny posiłek. Podczas popołudniowego spotakania w bazylice świętokrzyskiej o. Marian, dyrektor Prokury Misyjnej podał informacje o działalności Prokury a o. Rafał w krótkiej miltimedialnej prelekcji przedstawił posługę Oblatów na Ukrainie. Na zakończenie dorocznej pielgrzymki modliliśmy się podczas nabożeństwa czerwcowego ku czci NSPJ w intencji misjonarzy, misjonarek oraz o nowe święte i liczne powoałania kapłąńskie, zakonne i misyjne.

 

08

CZE

2015

2291

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.