Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
czwartek 23 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Ildefons, Rajmund
| | |

Strona główna » Aktualności » GIMNAZJALIŚCI NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

GIMNAZJALIŚCI NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu dzisiejszym gościliśmy blisko tysiąc gimnazjalistów z diecezji sandomierskiej. Już po raz piąty uczniowie klas III gimnazjum pielgrzymowali na Święty Krzyż, by w blasku relikwii Drzewa krzyża Świętego dziękować Panu Bogu za kończący się etap zdobywania wiedzy i rozwoju duchowego na etapie szkoły gimnazjalnej. 

Od godzin rannych poszczególne grupy młodzieży rozważając Drogę Krzyżową, od Nowej Słupi traktem Królewskim wspinali się na Świętą Górę. Przed południem w bazylice świętokrzyskiej miał miejsce trwający blisko godzinę koncert zespołu Full Pawer Spirit. O godzinie rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa seniora Edwarda Frankowskiego z Sandomierza. Koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów, którzy przybyli wraz z młodzieżą.

Biskup Edward w swojej homilii mówił o pięknie i radości młodego człowieka: Kochana Młodzieży! Drodzy chłopcy i dziewczęta! Dziś przybywacie na Święty Krzyż, by podziękować Panu Bogu za miniony czas, jaki przeżyliście w gimnazjum. Razem z wami są nauczuciele, wychowawcy, rodzice. To oni uczyli was piękna codziennego życia. Piękno i miłość to dary samego Boga, który tak nas ukochał, że posłał do nas Swego Syna Jezusa Chrystusa, który umarł na drzewie Krzyża. Ten Krzyż przypomina nam o miłości, o zwycięstwie dobra nad złem. Takiej postawy życzymy wam. Odwagi i determinacji do życia pięknego, dobrego, bez kłamstwa, bez grzechu. Życzymy wam życia pełnego chrześcijańśkiej radości. Ta radośc będzie w was, kiedy będziecie blisko Jezusa, kiedy w waszej codzienności będą zwyciężać prawda i uczciwość. Za rok przybędzie do naszej ojczyzny młodzież z całego świata. Przyjadą, aby zobaczyć naszą wiarę. Aby zobaczyć rodaków św. Jana Pawła II. Dajmy wszyscy piękne świadectwo o przeżywaniu wiary w Boga, dajmy świadectwo radości i miłości braterskiej - zachęcał hierarcha.

W przeżywanie liturgii Mszy świętej czynnie włączyła się młodzież z dekanatu świętokrzyskiego: Łagowa, Nowej Słupi i Baćkowic.

Na zakończenie Mszy świętej ksiądz biskup pobłogosławił wszystkich relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Młodzież na zakończenie dorocznej pielgrzymki, w Godzinie Miłosierdzia modliła się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 1695 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 22 maja 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej