Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

ELIMINACJE II REGIONALNEGO PRZEGLĄDU PIEŚNI PASYJNEJ I POKUTNEJ ZAKOŃCZONE...

Strona główna » Aktualności » ELIMINACJE II REGIONALNEGO PRZEGLĄDU PIEŚNI PASYJNEJ I POKUTNEJ ZAKOŃCZONE...

wielkość tekstu: A | A | A

W dzisiejsze popołudnie w kaplicy relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu zakończyły się eliminacje II Regionalnego Przeglądu Pieśni Pokutnej i Pasyjnej. W sumie wzięło udział 25. uczestników w czterech kategoriach: soliści, chóry, zespoły, zespoły śpiewacze-ludowe. Godnym zauważenia jest fakt, iż w tegorocznej edycji Przeglądu wzięli udział wykonawcy spoza naszego regionu świętokrzyskiego, a mianowicie z Nowego Targu i Biłgoraju. Czyżby dotychczasowy Regionalny Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej na Świętem Krzyżu miałby stać się Ogólnopolskim??? Czas pokaże.

Uroczystego otwarcia Przeglądu dokonał o. superior Zygfryd Wiecha OMI oraz Pan Andrzej Gąsior, Wójt Gminy Nowa Słupia. Przegląd poprowadził Piotr Sepioło, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Nowa Słupia z siedzibą w Rudkach.
Każdy z uczestników zaprezentował dwa utwory o tematyce pokutnej i pasyjnej. Jury w składzie dr Maria Zawartko, dr Katarzyna Kluczewska z Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego z Wrocławiu oraz  Pan Lech Sulimierski z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, oceniało przede wszystkim dobór repertuaru, interpretację wybranych utworów, poziom wykonawczy i ogólny wyraz artystyczny poszczególnych wykonawców.
Po trwających 4,5 godziny eliminacjach jury udało się na naradę by wyłonić zwycięzców. Po trwającej blisko godzinę konsultacji jury zdecydowało się ogłosić wyróżnienia i wręczyć statuetki za udział w tegorocznym Przeglądzie. Pozostali uczestnicy za tydzień w niedzielę 15 marca podczas Koncertu Galowego dowiedzą się jakie zajęli miejsca. Czy także i w tym roku jury przyznało nagrodę Grand Prix? O tym dowiemy się w przyszłą niedzielę podczas koncertu, który rozpocznie się o godzinie 13.00 w kaplicy relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
Patronat honorowy nad tegoroczną edycją przeglądu objął JE. Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz diecezji sandomierskiej oraz Bożentyna Pałka - Koruba, Wojewoda świętokrzyski, Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Michał Godowski, Starosta kielecki.  Natomiast patronat medialny sprawuje TVP Kielce oraz Echo Dnia i Radio Em. 
Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji i nagrodę Grand Prix I Regionalnego Przeglądu Pieśni Pasyjnej i Pokutnej został Zespół Śpiewaczy „Echo Łysicy” z Bielin, którego utwory wykonane podczas przeglądu znalazły się na płycie CD zatytułowanej „Akatyst do Krzyża Świętego”. Zespół nagrał także utwory wraz z Prawosławnym Chórem „Oktoich” z Wrocławia. Płyty są do nabycia na Świętym Krzyżu.
Także i w tym roku organizatorzy planują zaprosić zwycięzcę II Regionalnego Przeglądu Pieśni Pasyjnej i Pokutnej do wzięcia udziału w nagraniu płyty tym razem z treściami pochodzącymi z Graduału Wiślickiego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w logistyce dzisiejszego dnia: pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury Nowej Słupi z siedzibą w Rudkach oraz Nowicjuszom z klasztoru na Świętym Krzyżu.
Gorąco zapraszamy do udziału w Koncercie Galowym II Regionalnego Przeglądu Pieśni Pasyjnej i Pokutnej, w niedzielę 15 marca o godzinie 13.00 w kaplicy relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Wstęp wolny.
 

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

07

MAR

2015

5601

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 8

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.