Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

II REGIONALNY PRZEGLĄD PIEŚNI PASYJNEJ I POKUTNEJ - ELIMINACJE

Strona główna » Aktualności » II REGIONALNY PRZEGLĄD PIEŚNI PASYJNEJ I POKUTNEJ - ELIMINACJE

wielkość tekstu: A | A | A

W najbliższą sobotę, 7 marca br., o godz. 10.00 w kaplicy relikwii Drzewa Krzyża Świętego w najstarszym polskim sanktuarium na Świętym Krzyżu, gdzie od 80. lat kustoszami są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, rozpoczną się eliminacje II REGIONALNEGO PRZEGLĄDU PIEŚNI PASYJNEJ I POKUTNEJ. 

Udział w przeglądzie zgłosiły 32. podmioty w czterech kategoriach: soliści, zespoły ludowe-śpiewacze, chóry dziecięco-młodzieżowe, chóry dorosłych. W sumie ponad 500. uczestników m.in. z Biłgoraja, Nowego Targu, Mirca, Bliżyna, Kunowa, Morawicy, Kielc, Masłowa, Zagnańska, Górna, Końskich, Bielin i Nowej Słupi. Porównując z ubiegłorocznym przeglądem w tym roku zgłosiło się o 13 podmiotów więcej.
 
Patronat honorowy nad tegoroczną edycją przeglądu objął JE. Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz diecezji sandomierskiej oraz Bożentyna Pałka - Koruba, Wojewoda świętokrzyski, Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Michał Godowski, Starosta kielecki.  Natomiast patronat medialny sprawuje TVP Kielce oraz Echo Dnia i Radio Em. 
Cele jakie stawiają organizatorzy Przeglądu to: popularyzacja pieśni pasyjnej i pokutnej, odkrywanie wartości chrześcijańskich przez śpiew pieśni wielkopostnych i pokutnych, odkrywanie tajemnicy wiary katolickiej - Męki Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Udział w przeglądzie to także okazja, aby poszczególni wykonawcy zaprezentowali swój dorobek artystyczny, a przy tym jest to zwieńczenie trudu i wielkiej pracy jakie wkładają na co dzień w rozwijanie swych talentów muzycznych.
 
Jury w składzie: dr Maria Zawartko, dr Katarzyna Kluczewska z Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego z Wrocławia oraz Arkadiusz Szostak z Wojewódzkiego Domu Kultury z Kielc oceniać będzie dobór repertuaru, poziom wykonawczy, interpretację pieśni, ogólny wyraz artystyczny.
 
Wyłonieni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, zaprezentują się podczas Koncertu Galowego, który odbędzie się w niedzielę 15 marca o godz. 13.00 na Świętym Krzyżu.
 
Przypomnijmy, że zwycięzcą ubiegłorocznej edycji i nagrodę Grand Prix I Regionalnego Przeglądu Pieśni Pasyjnej i Pokutnej został Zespół Śpiewaczy „Echo Łysicy” z Bielin, którego utwory wykonane podczas przeglądu znalazły się na płycie CD zatytułowanej „Akatyst do Krzyża Świętego”. Zespół nagrał także utwory wraz z Prawosławnym Chórem „Oktoich” z Wrocławia. Płyty są do nabycia na Świętym Krzyżu.
 
Organizatorem imprezy jest Wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior oraz Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża przy współpracy Gminnego Domu Kultury w Nowej Słupi z siedzibą w Rudkach na czele z dyrektorem Piotrem Sepioło.
 
 
 
 

05

MAR

2015

1377

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 3

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.