Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

189. ROCZNICA PAPIESKIEJ APROBATY ZGROMADZENIA MISJONARZY OBLATÓW MARYI NIEPOKALANEJ

Strona główna » Aktualności » 189. ROCZNICA PAPIESKIEJ APROBATY ZGROMADZENIA MISJONARZY OBLATÓW MARYI NIEPOKALANEJ

wielkość tekstu: A | A | A

189. lat temu, 17 lutego 1826 roku papież Leon XII zatwierdził Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, jak też jego Konstytucje i Reguły. Decyzja ta, która uświęciła nasz sposób życia i była publicznym uznaniem w Kościele, została przyjęta z radością i wdzięcznością. Następnego dnia Eugeniusz de Mazenod pisał do swojego przyjaciela o. Tempiera: 

„Wniosek, jaki powinniśmy wysnuć, moi drodzy przyjaciele i dobrzy bracia ... to przywiązać się do naszych Reguł sercem i duszą oraz z (większą) dokładnością praktykować to, co one nam zalecają. To nie jest błaha sprawa, to już nie zwyczajne przepisy, pobożne postanowienia: to są Reguły zatwierdzone przez Kościół po drobiazgowym badaniu ... Stały się one własnością Kościoła, który je przyjął. Przez swoją słabość i szczupłą liczbę jesteśmy niczym płód poroniony, a przecież nasze istnienie w Kościele nie jest mniejsze niż sławnych organizmów, niż najświętszych stowarzyszeń. Poznajcie waszą godność i czuwajcie, aby nigdy nie przynieść ujmy swojej Matce ... Łaska będzie ją użyźniać, aby zrodziła wielką liczbę dzieci, jeśli będziemy wierni i jeśli nie ściągniemy na nią hańby bezpłodności przez naszą przewrotność. W imię Boże bądźmy święci”. (Ecrits oblats, VII, s. 41)
 
Każdego roku, w rocznicę Papieskiej aprobaty celebrujemy w naszych oblackich wspólnotach dziękczynną Eucharystię za dar powołania. W naszej świętokrzyskiej wspólnocie komunitetowej Mszy Świętej przewodniczył o. superior Zygfryd Wiecha OMI. Po homilii odnowiliśmy nasze zakonne zobowiązania, wypowiadając naszą wieczystą oblację a po modliwie po Komunii Świętej powierzyliśmy  nasze Zgromadzenie opiece Niepokalanej:
 
Maryjo Niepokalana, Matko Boga i Matko nasza, przychodzimy wszyscy razem, aby odnowić nasze zawierzenie Tobie. Za Twoim pośrednictwem chcemy oddać życie i naszą rodzinę zakonną Twojemu Synowi, naszemu Panu i Bratu, Jezusowi Chrystusowi. 
Ożywiamy w sobie pamięć ducha naszych pierwszych Ojców, ich gorliwość w głoszeniu Chrystusa i Jego Królestwa najbardziej opuszczonym, i w budowaniu Kościoła. Wspominamy także ufność, jaką pokładali w Twojej opiece. Zjednoczeni z nimi, prosimy Cię o wstawiennictwo za nami u Boga, naszego Ojca. 
Jako oblaci, jesteśmy Tobie oddani: to łaska, jaką Bóg nas obdarzył i która we wszystkich zakątkach ziemi łączy nas pod Twoim imieniem. Pamiętamy żywo słowa Św. Eugeniusza de Mazenoda: „Misjonarze będą mieli szczególne nabożeństwo do Najświętszej Dziewicy i zawsze uważać ją będą za swoją Matkę”. 
Matko Niepokalana, wzorze naszej wiary, uczyń nas pokornymi sługami, otwartymi na Ducha Świętego, oddanymi całkowicie Osobie i dziełu Zbawiciela. 
Matko Miłosierdzia, strzeż i umacniaj naszych misjonarzy; bądź pomocą ludom, którym posługujemy, aby przez Twoje wstawiennictwo i nasze wysiłki odkryły kim jest Chrystus oraz uznały Go jako swego Pana i Zbawiciela. 
Wyjednaj wreszcie nam, abyśmy kiedyś wraz z naszymi braćmi, oblatami, którzy nas wyprzedzili do domu Ojca, mogli wspólnie z Tobą śpiewać pieśń wdzięczności ku chwale Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. 
 

17

LUT

2015

1243

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 8

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.