Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
wtorek 7 kwietnia 2020 r., imieniny obchodzą: Rufin, Donata
| | |

Strona główna » Aktualności » 189. ROCZNICA PAPIESKIEJ APROBATY ZGROMADZENIA ...

189. ROCZNICA PAPIESKIEJ APROBATY ZGROMADZENIA MISJONARZY OBLATÓW MARYI NIEPOKALANEJ

wielkość tekstu:A | A | A

189. lat temu, 17 lutego 1826 roku papież Leon XII zatwierdził Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, jak też jego Konstytucje i Reguły. Decyzja ta, która uświęciła nasz sposób życia i była publicznym uznaniem w Kościele, została przyjęta z radością i wdzięcznością. Następnego dnia Eugeniusz de Mazenod pisał do swojego przyjaciela o. Tempiera: 

„Wniosek, jaki powinniśmy wysnuć, moi drodzy przyjaciele i dobrzy bracia ... to przywiązać się do naszych Reguł sercem i duszą oraz z (większą) dokładnością praktykować to, co one nam zalecają. To nie jest błaha sprawa, to już nie zwyczajne przepisy, pobożne postanowienia: to są Reguły zatwierdzone przez Kościół po drobiazgowym badaniu ... Stały się one własnością Kościoła, który je przyjął. Przez swoją słabość i szczupłą liczbę jesteśmy niczym płód poroniony, a przecież nasze istnienie w Kościele nie jest mniejsze niż sławnych organizmów, niż najświętszych stowarzyszeń. Poznajcie waszą godność i czuwajcie, aby nigdy nie przynieść ujmy swojej Matce ... Łaska będzie ją użyźniać, aby zrodziła wielką liczbę dzieci, jeśli będziemy wierni i jeśli nie ściągniemy na nią hańby bezpłodności przez naszą przewrotność. W imię Boże bądźmy święci”. (Ecrits oblats, VII, s. 41)
 
Każdego roku, w rocznicę Papieskiej aprobaty celebrujemy w naszych oblackich wspólnotach dziękczynną Eucharystię za dar powołania. W naszej świętokrzyskiej wspólnocie komunitetowej Mszy Świętej przewodniczył o. superior Zygfryd Wiecha OMI. Po homilii odnowiliśmy nasze zakonne zobowiązania, wypowiadając naszą wieczystą oblację a po modliwie po Komunii Świętej powierzyliśmy  nasze Zgromadzenie opiece Niepokalanej:
 
Maryjo Niepokalana, Matko Boga i Matko nasza, przychodzimy wszyscy razem, aby odnowić nasze zawierzenie Tobie. Za Twoim pośrednictwem chcemy oddać życie i naszą rodzinę zakonną Twojemu Synowi, naszemu Panu i Bratu, Jezusowi Chrystusowi. 
Ożywiamy w sobie pamięć ducha naszych pierwszych Ojców, ich gorliwość w głoszeniu Chrystusa i Jego Królestwa najbardziej opuszczonym, i w budowaniu Kościoła. Wspominamy także ufność, jaką pokładali w Twojej opiece. Zjednoczeni z nimi, prosimy Cię o wstawiennictwo za nami u Boga, naszego Ojca. 
Jako oblaci, jesteśmy Tobie oddani: to łaska, jaką Bóg nas obdarzył i która we wszystkich zakątkach ziemi łączy nas pod Twoim imieniem. Pamiętamy żywo słowa Św. Eugeniusza de Mazenoda: „Misjonarze będą mieli szczególne nabożeństwo do Najświętszej Dziewicy i zawsze uważać ją będą za swoją Matkę”. 
Matko Niepokalana, wzorze naszej wiary, uczyń nas pokornymi sługami, otwartymi na Ducha Świętego, oddanymi całkowicie Osobie i dziełu Zbawiciela. 
Matko Miłosierdzia, strzeż i umacniaj naszych misjonarzy; bądź pomocą ludom, którym posługujemy, aby przez Twoje wstawiennictwo i nasze wysiłki odkryły kim jest Chrystus oraz uznały Go jako swego Pana i Zbawiciela. 
Wyjednaj wreszcie nam, abyśmy kiedyś wraz z naszymi braćmi, oblatami, którzy nas wyprzedzili do domu Ojca, mogli wspólnie z Tobą śpiewać pieśń wdzięczności ku chwale Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. 
 

czytano: 726 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 17 lutego 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 5 nowicjuszy: 4 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej